Innovasjon Norge har i samarbeid med Avinor og OSL utarbeidet en strategi som skal øke antall reisende til Norge med 55.000 innen utgangen av 2013.
Takket være et svært godt og langsiktig samarbeid med Avinor og Oslo Lufthavn, har vi et historisk høyt aktivitetsnivå i markedet. Vi nyter også godt av god flytilgjengelighet fra USA til Norge. 2010 viste seg å være et godt år for norske reiselivsbedrifter som investerte i USA. Med en økning i antall gjestedøgn på 19 prosent, er det klart at Norge er blitt mer synlig i markedet og at våre tiltak når fram.
Tiden for å investere i det amerikanske markedet er nå, og vi ønsker nye samarbeidspartnere hjertelig velkommen til å være med på satsningen.
Hva vi tilbyr i 2012
-
Annonsekampanjer i samarbeid med bla. flyselskap for å fremme interessen for å booke en tur til Norge og din region/ditt produkt
-
Bruk av QR koder som leder trafikk direkte til egen kampanjeside (målbare resultater) hvor ditt produkt er direkte synlig
-
Åpne døren til attraktive turoperatørpartnere for økt prioritering av norske turer/ditt produkt, evt. nye samarbeidspartnere
-
Stor synlighet gjennom aktivt PR arbeid i tradisjonell så vel som ny media
-
Synlighet på Visitnorway.us og direkte booking gjennom Book Norway
Tilgjenglige markedsaktiviteter i USA