• EN
  • Logg inn
  • Spennande kandidatar til Bygdeutviklingsprisen 2013

    17 fylkesvinnarar kjempar om Innovasjon Norges Bygdeutviklingspris for 2013 på 250 000 kroner. Prisen vert delt ut under opninga av den norske standen på Internationale Grüne Woche i Berlin fredag 17. januar 2014.

    Bygdeutviklingsprisen er ein bedrifts- og næringsutviklingspris for dei som har etablert ei vellukka bedrift eller næring med basis i bygdenes og landbrukets ressursar. Det vert kåra ein vinnar i kvart fylke som får 50 000 kroner.

    Vinnarane deltek i konkurransen om den nasjonale prisen som er på 250 000 kroner. 3 av fylkesvinnarar vert nominert til den nasjonale prisen og invitert til Berlin, kven dette er vert offentleggjort seinare.

    Kandidatane vert vurdert etter:

    • Nyskaping/originalitet
    • Økonomisk resultat/lønsemd
    • Sysselsetting, særleg for kvinner og ungdom
    • Sosial og miljømessig berekraft, herunder utnytting av lokale ressursar, fortrinn og ringverknader i lokalsamfunnet

    Fylkesvinnarar 2013

    Østfold  S.M. Bjørnstad design og produktutvikling
    1892 Degernes 
    Møbelproduksjon  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Akershus Moer gård
    1430 Ås
    og
    Norwegian Antibodies AS
    1430 Ås 
    Eggproduksjon/produksjon av antistoff  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Oslo

    Stiftelsen Geitmyra kultursenter for barn
    0462 OSLO 

    Mat  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Hedmark Røne Omsorgsgård
    2355 Stange 
    Inn på tunet  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Oppland Balke Gård
    2848 Skreia 
    Planteproduksjon og foredling  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Buskerud Bagstevold Gård
    3322 Fiskum 
    Frukt- og fruktdrikke-produksjon  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Vestfold

    Grytebakke Gård
    3070 Sande i Vestfold 

    Inn på tunet  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Telemark 

    Vinje slakteri AS
    3890 Vinje

    Kjøttforedling  Les om vinnaren og prisutdelinga 
     Aust-Agder  Bygland Varmesentral AS
    4745 Bygland
    Energiproduksjon  Les om vinnaren og prisudelinga
    Vest-Agder Barnas Dyrepark
    4521 Lindesnes 
    Dyrepark  Les om vinnaren og prisudelinga
    Rogaland Svein Narve Veshovda
    4370 Egersund
    Kjøttproduksjon og foredling Les om vinnaren og prisutdelinga

    Hordaland

    Ostegården
    5244 Fana 

    Mjølke- og osteproduksjon  Les om vinnaren og prisutdelinga
    Sogn og Fjordane Martha Bjørvik Angedal
    6811 Førde
    Inn på tunet Les om vinnaren og prisutdelinga
    Møre og Romsdal Bøen Gard
    6083 Gjerdsvika
    Inn på tunet   
    Sør-Trøndelag

    Tande Gård
    7340 Oppdal

    Sauehald og potetdyrking Les om vinnaren og prisudelinga
    Nord-Trøndelag Ikkje kåra    
    Nordland Strandli Gård
    8680 Trofors 
    Mjølk, kjøtt og osteproduksjon Les om vinnaren og prisutdelinga
    Troms  Sollia Samdrift DA
    9130 Hansnes
    Geitmjølkproduksjon Les om vinnaren og prisutdelinga
    Finnmark Ikkje kåra