Vekst koster – har du en kapitalstrategi?

Kvinne ser på tittelen Krafttak for kapitalstrategi© TRY
Er du gründer i tidlig fase og lurer på hvordan du skal finansiere vekstreisen? Vi ønsker hjertelig velkommen til et frokostmøte for å diskutere kapitalstrategi.
14. mai 2025
08:00 - 10:00
Bergen
DNB Solheimsviken
Stephanie Chen Schmidt
Påmeldingsfrist: 14. mai 2025

Frokostmøte et første arrangement i et krafttak for kapitalstrategi på Vestlandet. Bak krafttaket finner du mange av aktørene i økosystemet på Vestlandet og vi ønsker å sette fokus på viktigheten av å ha en kapitalstrategi og hjelpe deg på veien til en kapitalstrategi for ditt selskap.

Mange gründere venter med å tenke på penger til de trenger dem. Det kan bli dyrt – både i tid, kontroll og muligheter. Begynn arbeidet med en kapitalstrategi nå og planlegg reisen steg for steg.

Hva får du ut av å delta?

  • Forstå hva en kapitalstrategi faktisk er, og hvorfor det angår deg nå i tidlig fase
  • Hør ekte historier fra gründere som har gått ulike veier – og hva de lærte
  • Få hjelp til å kartlegge ditt eget kapitalbehov
  • Still spørsmål og få konkrete tips fra folk som har vært der før

Hvem er du som bør komme på frokostmøte

  • Har startet eller er i ferd med å starte bedrift
  • Lurer på hvordan du skal finanisere vekstreisen
  • Ikke vil gjøre de klassiske nybegynnerfeilene

Vi er ulike aktører fra økosystemet på Vestlandet som på ulike måter kan bistå rundt kapitalstrategi og kapitalinnhenting. Vi ønsker å øke kapital rundene hos tidlig fase grundere i Vestland – blir du med oss og sikrer din reise?

Arrangører