Global Growth - Premium Adventure UK

Dette programmet er utviklet for norske reiselivsbedrifter som:
- Tilbyr premium soft adventure opplevelser egnet for det britisk markedet.
- Har en tydelig eksportstrategi og ambisjon om å ekspandere til det britiske adventure segmentet.
- Har økonomisk kapasitet og operasjonell beredskap til å skalere internasjonalt.
- Enten er nye i det britiske markedet eller ønsker å utvide sin tilstedeværelse.
- Villig til å jobbe i team og dele erfaringer med gruppen
- Har en tydelig bærekraftsstrategi
- Unike overnattingssteder, lodger, hotel som legger vekt på lokal mat og kultur med lett tilgjengelige aktiviteter
- Små lokale DMC’er som spesialiserer seg på pakketering for Premium Adventure Markedet
- Aktivitetstilbydere som jobber fleksibelt med små grupper (hundesledeturer over flere dager, hiking guider, unike snø opplevelser
Global Growth: Premium Adventure UK programmet tilbyr:
- Forretningsmodellering: Gjennomgang og rådgivning for tilpasning av forretningsmodeller, markeds- og salgsstrategier som kreves for å lykkes i markedet.
- Pitch-trening: Praktisk støtte for å finjustere produktpresentasjoner for britiske kjøpere.
- Eksportstrategisk innsikt: Forståelse av distribusjon i det britiske markedet, premium adventure-trender og regulatoriske krav.
- Markedsadgang: Introduksjon til sentrale amerikanske premium adventure travel-operatører og innsikt i markedet.
- Historiefortelling: Hvordan selge Norges adventure-opplevelser effektivt til det britiske markedet.
- Nettverksmuligheter: Kontakt med britiske kjøpere, medier og bransjeledere.
- B2B-møter: Målrettet matchmaking med relevante turoperatører og reiserådgivere.
Søknadsfristen er 28. november 2025
Intervjuer og utvelgelse 1. – 7. desember
Første samling i Oslo: Uke 5 (26-30.januar) Lunsj til lunsj møte med felles middag
- Behov og Forventningsavklaringer
- Det britiske Reiselivs industrien generelt og Adventure markedet spesifikt – hvor stort, hvem er kunden?
- Pitch trening
- Forretnings modellering – UK ready?
- En til en mentoring
Andre samling i UK: Uke 21 (18.-22.mai)
- 2-3 netter
- Studietur til britisk Adventure destinasjon
- Møter med aktører/operatører i det britiske markedet
- Hvordan nå den britiske Adventure kunden
- Health and Safety og forsikringer
Tredje samling i London: Uke 39 (21.-25.september)
- 1-2 netter
- Faglig program
- Workshop med britiske operatører
Programavgiften:
- 30 000 kroner for små og mellomstore bedrifter
- 45 000 kroner for store selskaper
Reisekostnader og overnatting er ikke inkludert i deltakeravgiften.
En viktig del av Norges reiselivs strategi er å stimulere til besøk i skuldersesongene og av våre internasjonale besøkende er britiske turister blant de som sprer reisene sine mest utover året. De er også blant nasjonalitetene som har høyest døgnforbruk og bruker mye av dette på overnatting og mat, i tillegg til aktiviteter.
Dette programmet er rettet mot bedrifter som er interesserte i å tiltrekke seg flere britiske besøkende i skuldersesongene. Premium produkt betyr ikke nødvendigvis fem stjerners hotel, men heller minneverdige opplevelser i spektakulært landskap, personlig service og unike aktiviteter som holder høy kvalitet.