Lavrisikolån til landbruksformål
Generelle betingelser for landbrukslån i Innovasjon Norge er:
- normalt fire terminer per år
- ingen etableringsgebyr eller termingebyr
- ved tinglysing av pant påløper gebyr
- innenfor 80 % av laveste verdi av markedsverdi eller konsesjonsverdi
- ulike rentebetingelser for lån med 1. prioritet og etterstående prioritet
Nominell rente på nye landbrukslån per 20. oktober 2025.
For lån med 1. prioritet alene eller sideordnet med annen bank,eller for lån med etterstående prioritet innenfor 60%:
- Flytende rente: 5,90 % (nye lån fra 25.9.2025, løpende lån fra 14.11.2025)
For lån med etterstående prioritet innenfor 80%:
- Flytende rente: 6,40 % (nye lån fra 25.9.2025, løpende lån fra 14.11.2025)
Fastrente tilbys på forespørsel, for 1 til 10 år.
For lån med 1. prioritet eller for lån med etterstående prioritet innenfor 60%:
1 år (1.10.2026) 5,70 %
2 år (1.10.2027) 5,60 %
3 år (1.10.2028) 5,60 %
5 år (1.10.2030) 5,60 %
Lengste alternativ (1.2.2035) 5,80 %
Effektiv rente er ca. 0,05 % høyere avhengig av antall terminer pr. år.
For lån med etterstående prioritet innenfor 80%:
Alle satser for fastrente har et påslag på 0,5 prosentpoeng.
Rentestøtte
Ordningen med rentestøtte for lån til investeringer ble avviklet i 2016, men for lån det er innvilget rentestøtte til fortsetter utbetalingen 2 ganger i året i 15 år.
Rentestøtten justeres årlig, og er i 2025 på 1,84 %.
For å motta tjenester fra oss, må bedriften ivareta prinsipper for ansvarlig næringsliv og ha et bevisst forhold til egen bærekraftsrisiko. Les mer om bærekraft og ansvarlig næringsliv.
Statsstøtteregelverket
Finansiering fra Innovasjon Norge må være i samsvar med statsstøtteregelverket. Det er fem generelle vilkår for statsstøtte som må ivaretas.
Gruppeunntaksregelverket (GBER) er en del av statsstøtteregelverket og er en samling med artikler/støttehjemler som gir oss mulighet til å gi bedrifter støtte i ulike saker. En eller flere artikler kan anvendes i den enkelte saken. Les mer om GBER.
Rettslig grunnlag for ordningen
Finansieringsordninger hos oss er meldt til EFTAs overvåkingsorgan, ESA. Det rettslige grunnlaget for innmeldingene er gjort tilgjengelig på siden om National Legal Basis.
Annen offentlig støtte
Det skal opplyses i søknaden hvorvidt det er søkt eller vil bli søkt annen offentlig støtte til prosjektet. Vår støtteutmåling baserer seg også på en samlet vurdering av hvor mye offentlig støtte som må til for å utløse prosjektet.
Ved fastsettelse av tilskuddsbeløpet legger derfor vi til grunn at det ikke mottas annen offentlig støtte, herunder Skattefunn, enn det som er oppgitt i søknaden. Dette gjelder støtte til finansiering av de prosjektkostnadene som vi har lagt til grunn for beregning av vårt tilskudd (støtteberettigede kostnader). I tilfelle slik annen offentlig støtte, herunder SkatteFunn, likevel blir mottatt etter at vårt tilbud er gitt, og til dekning av de samme kostnadene, vil tilskuddet fra oss kunne bli redusert tilsvarende eller bortfalle.
Dette er ikke til hinder for at bedriften kan motta annen offentlig støtte til andre prosjektkostnader enn de vi har lagt til grunn.